Genel Cerrahi

Genel Cerrahi

Genel Cerrahi Servisi

Lüleburgaz Özel Derman Hastanesinde Genel Cerrahinin tüm alanlarında güncel tıp teknolojileri kullanılarak, en güncel cerrahi yaklaşımların uygulandığı çağdaş ve nitelikli bir sağlık hizmeti verilmektir.

Bu çerçevedeki misyonumuz; hem en kısa sürede, olabilecek tanıya gitmek ve tanı için gereken en doğru ve bilimsel tedavi şeklini seçmek hem de aynı amacı paylaşan diğer cerrahi branş hekimlerini hastanemizin olanaklarından faydalandırmaktır.

Tam teşekküllü ameliyathane, anestezi ve reanimasyon ünitelerinin yanı sıra bu branşımıza destek olan ve kategorilerindeki en güncel sistemlerle donatılmış Radyoloji, Laboratuvar olanakları sayesinde hizmetlerimizin 24 saat kesintisiz ve eksiksiz bir şekilde sunulması sağlanmaktadır.

Üst Düzey Teknoloji ve Tecrübe

Özel Derman Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği’nde uzman ve deneyimli ekiplerden oluşarak, cerrahi teknolojisini en üst düzeyde kullanmaktadır. Özel Derman Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği’nin amacı hastalarını sadece tedavi etmek değil onları bilgilendirerek yaşamlarına yeni bir yön vermektir.

Obezite ve metabolizma cerrahisi
Diyabet Cerrahisi
Reflü Cerrahisi
Kolorektal cerrahisi
Sindirim sistemi cerrahisi
Karaciğer/safra cerrahisi
Meme hastalıkları cerrahisi
Endokrin cerrahisi
Laparoskopik cerrahi
Hemoroid

Küçük cerrahi müdahaleler, klasik biyopsi ve iğne biyopsileri, kist, lenf bezi veya cilt tümörü çıkartılması gibi işlemler ameliyathanelerimizde rutin olarak yapılmakta olup acil servisimize müracaat eden yanık, kesi ve diğer tüm cerrahi, travmatoloji vakalarına başarıyla müdahale edilmektedir.

Günümüzün en gözde cerrahi tekniklerinden biri olan laparoskopik yöntem, hastanemizde etkin şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanılmaktadır. Tanı amaçlı yapılan araştırmaların dışında kolesistektomi, apendektomi, kasık ve göbek fıtığı onarımı, ülser cerrahisi ve mide fıtıkları, reflü cerrahisi için fundoplikasyonlarda laparoskopik teknik rutin olarak uygulanmaktadır. Laparoskopik cerrahinin getirdiği avantajlar ile, ameliyat sonrası hastalarda komplikasyon ve ağrı gelişme riskinin azalmakta, hastaların hastanede kalması gereken süre azalmaktadır.

Hemoroid, fissür, fistül gibi anal hastalıklarda klasik ve modern cerrahi yöntemlerin dışında, diyetisyen eşliğinde beslenme tedavisi, ilaç tedavisi, bant, kelepçe kullanılarak çok geniş bir yelpazede tedavi olanakları sunulmaktadır.

Bölüm Doktorları

Op. Dr. Mehmet Ferruh Perdar

Genel Cerrahi