Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Servisi

Çocuk sağlığı ve hastalıkları kliniğimiz; 0-16 yaş arası, tüm çocukluk dönemi hastalıklarına, uzman hekimler tarafından, koruyucu sağlık, muayene, tetkik ve tedavi hizmeti vermektedir.

Sağlam çocuk takibi (Büyüme, gelişme, beslenme, aşılar)
Hasta çocuk takibi
Hastalarımıza en yüksek düzeyde tıbbi ve cerrahi hizmeti vermek üzere kurulan hastanemizde, tecrübeli doktorlar ve hemşirelerden oluşan ekibimiz, bebeklere ve ailelerine gereken özeni ve bakımı anne şefkati sıcaklığında göstermektedirler.

Çocuklarda normal büyüme ve gelişmenin izlenmesi, normalden sapmaların tespiti yoluyla hastalıkların belirlenmesi ve önlenmesi için gereklidir.Sağlıklı çocuk takibinde düzenli olarak boy, ağırlık ve baş çevresi ölçümleri yapılmalıdır.Her şeyden çok sevdiğiniz bebeğinizin büyümesi, gelişmesi ve sağlıklı bir yaşam sürmesi şüphesiz ona sağlayacağınız imkanlarla mümkündür. Düzenli olarak doktora götürmek, kilosunu ve boyunu ölçtürmek, aşılatmak ve uygun besinlerle beslemek suretiyle iyi gelişmesini ve sağlıklı kalmasını sağlayabilirsiniz.Düzenli ve birbirlerini izleyen ölçümler tek ölçümlerden çok daha yararlıdır. Çünkü belirli bir çocukta saptanan değerler normal sınırlar içinde olsa bile, çocuğun kendine özgü büyüme grafiğinden sapmalar olabilir.

Bölüm Doktorları